Ziemia strzelińska i jej atrakcje

Do Rajdu Liczyrzepy pozostał już nieco ponad miesiąc dlatego przedstawiamy Wam współorganizatorów imprezy, którymi są Urząd Miasta i Gminy Strzelin oraz Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne.

Gmina Strzelin to przede wszystkim prężny rolniczy ośrodek województwa Dolnośląskiego. Jednak oprócz pięknego widoku kolorowych pól do zaoferowania ma również mało znane, ale za to malownicze Wzgórza Strzelińskie. Liczna sieć turystycznych szklaków pieszych i rowerowych znajdująca się na terenie kompleksu leśnego zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Głównym ośrodkiem regionu jest Strzelin, któremu prawa miejskie nadane zostały w 1292 r. Na terenie miasta zobaczyć można sporo zabytków, m.in. rotundę św. Gotarda z końca XII w., należący do zespołu klasztornego Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego z XV w., odbudowaną wieżę ratuszową, dwór Książąt Brzeskich czy też fragmenty murów obronnych z basztą prochową.

Natomiast Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne ma dla nas do zaoferowania Ośrodek Wypoczynkowy w Białym Kościele z domkami campingowymi i polem namiotowym, który zlokalizowany jest nad dwoma sztucznymi zbiornikami wodnymi. Znajdziemy tutaj idealne warunki do wędkowania oraz w sezonie letnim do korzystania ze sprzętu wodnego. Dla miłośników wodnych szaleństw w ofercie Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego jest również Aquapark „Granit” z krytymi basenami sportowym i rekreacyjnym oraz licznymi atrakcjami.